Az onlinebeauty.hu cookie-k segítségével nyújtja a szolgáltatásokat, szabja személyre a hirdetéseket és elemzi a forgalmat. A webhely használatával elfogadod a cookie-k használatát. 

Így ápold a bőrödet a téli időszakban

Így ápold a bőrödet a téli időszakban
Tél. A fűtött, meleg szobák és a csípős, fagyos séták időszaka. Jobban megviselheti bőrünket ez az időszak, mint gondolnánk. Ebben a bejegyzésben arról olvashatsz részletesebben, hogy mire érdemes nagyobb figyelmet fordítani a téli időszakban a bőrápolással kapcsolatban. 

Amikor a téli bőrápolás kérdése előkerül, hamar felmerül a kérdés: ha betartom a bőrápolás alapvető lépéseit, akkor is érdemes változtatnom a megszokott rutinomon? 

A válasz: igen. 

A téli időszakban ugyanis az időjárási viszontagságok sokkal nagyobb szélsőségeket mutatnak, mint az év többi szakaszában. Kint repkednek a mínuszok, sokszor csípős szél is fúj, bent a lakásban pedig a fűtéstől száraz, meleg a levegő. Gondolj csak bele: kinti mínuszok estén akár 25-30 fok is lehet a hőmérséklet különbség, és sajnos ennek a nagy hőmérséklet ingadozásnak nagyon hamar szemmel látható jelei lehetnek a bőrképünkön is. Szó szerint képes sokkolni a bőrt ez a nagy eltérés, és hamar tünetelhetünk is tőle: sok esetben észrevehetően kipirul a bőr vagy kiszárad, extrém esetben pedig ki is cserepesedhet. Ezek a szemmel látható tünetek azonban mélyebbről gyökereznek: a bőr veszíthet zsír- és nedvességtartalmából, ezáltal pedig csökken az ellenálló képessége is. Ilyenkore teljesen máshogy reagál a megszokott kozmetikumokra is: éppen ezért azt érezhetjük, hogy az egyébként nagyon bevált nyári hidratáló krémünk már nem elég, kicsit erősebb táplálásra szomjazik a bőrünk. 

A bőrápolás alapja télen is a megfelelő tisztítás

Szinte azt is mondhatnám, hogy tiszta bőr = szép bőr. Ez majdnem így is van, persze a dolog nem ennyire egyszerű, de egy biztos: a téli időszakban sem maradhat el a bőr teljes körű tisztítása. Amit viszont felejts el, az a forró víz! Csak meleg vizet használj, a túlságosan forró víz ugyanis még jobban kiszárítja a bőrt. 

A bőrtípusodnak leginkább megfelelő arctisztítót válaszd, vagy vesd be a micellás vizeket! Egy a lényeg: teljeskörűen tisztítsd meg a bőrödet az arcápolás elején, mert a későbbiekben felvitt hidratáló krémekben lévő hatóanyagok csak így tudnak a legtökéletesebben felszívódni! 

Válts testesebb hidratálóra! 

Teljesen mindegy, hogy problémás-e a bőröd, ha használsz arctisztítót, mindenképpen használj hidratálót is! Itt is igaz: a bőrtípusodnak megfelelő készítményt válaszd, és ebben az időszakban viszont figyelj arra is, hogy egy fokkal testesebb, azaz magasabb hatóanyag- és/vagy zsírtartalmú kencét válassz! 

Jó szolgálatot tehet egy szérum is, amelyet a hidratáló krém előtt kell felvinni a bőrre. Hatóanyagok szempontjából keresd az olyan tápláló, lágyító, nyugtató anyagokat mint a jojoba olaj, az omega3 vagy a cink. 

A radírozás télen is a barátod

Télen még fokozottabban érvényes, hogy utat kell biztosítanunk az arcápolókban rejlő hatóanyagoknak, hogy minél mélyebbre tudjanak jutni a bőrbe. Az arcradírozás pont ebben segít: ne hanyagold el! Annyit változtathatsz, hogy egy tápláló arcradírt választasz, hogy ez a lépés is a bőr feltöltéséről és hidratálásáról (is) szóljon, mindamellett, hogy eltávolítja az elhalt hámsejteket és ezáltal egyenletessé teszi a bőrképet. 

Maszkot használni kötelező! 

Nem csak a farsangi mulatságban, hanem a bőrápolási rutinodban is! A maszkok mélyen betáplálják a bőrt, extra hidratálást és táplálást adnak, és segítenek abban, hogy ne száradjon és cserepesedjen ki a bőrfelszín. Télen nyugodtan használhatod gyakrabban is az arcmaszkokat: akár heti 2-3 alkalommal is, ha úgy ítéled meg, szomjazik rá a bőröd. 

...néhány dolog, amivel nem csak kívülről, de belülről is segítheted bőröd működését

Télen is fordíts nagy figyelmet a folyadékbevitelre! A koffein tartalmú italok helyett inkább igyál ásványvizet vagy teát. Ügyelj arra is, hogy optimális mennyiségben egyél zöldségeket és gyümölcsöket is! 

Táplálékkiegészítőkkel is segítheted szervezeted és ezáltal bőröd működését: én például télen cinket, magnéziumot, C- E- és D-vitamint, valamint ezen felül propolisz cseppet és grapefruit mag cseppet is kúraszerűen szedek, ezzel támogatva az immunrendszeremet. 

Az oldal tetejére